STRONA GŁÓWNA
Zakończenie roku szkolnego
XXII Mazowieckim Konkursie Piosenki Polskiej
Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły Helena Barwaniec i Olga Gromek zostały narodzone w XXII Mazowieckim Konkursie Piosenki Polskiej. Olga zdobyła II nagrodę. Helena otrzymała wyróżnienie. Cieszymy się razem z dziewczynkami gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Prelekcja profilaktyczno-edukacyjna dla uczniów klas VIII
16 czerwca w naszej szkole odbyła się prelekcja profilaktyczno-edukacyjna dla uczniów klas VIII przeprowadzona przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. Ich celem było pokazanie młodzieży konsekwencji niewłaściwych decyzji oraz uświadomienie, że więzienie to stracony czas. Jest to dalsza część działań w ramach programu profilaktycznego „Zaplątani w sieci”, którego celem jest przeciwdziałanie cyberprzemocy.
Piknik Rodzinny „6-tka pełna wartości” już za nami!
12 czerwca teren SP6 w Otwocku wypełnił się radością, śmiechem i wspaniałą atmosferą. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz gościom za wspólnie spędzone popołudnie podczas naszego Pikniku Rodzinnego.
Było mnóstwo atrakcji - pokazy talentów uczniów, eksperymenty naukowe, dmuchańce, warsztaty historyczne, malowanie buziek, ścieżka sensoryczna, grill, słodkie i słone przekąski, konkursy, licytacje oraz niezapomniana Piana Party!
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Sponsorów i Partnerów, bez których organizacja wydarzenia na taką skalę nie byłaby możliwa:
Firma Sebex
Piekarnia Wanda
Kierunek Północ Apartamenty
PEX DEFENCE Polska
Piekarnia Staropolska
POP IN – Pracownia Języków
SuperDrob
Fundacja Uskrzydlamy
Misior Zakłady Mięsne
Fundacja S.T.O.P.E.R.
MAIOLLI Perfume
Prywatne Ratownictwo Medyczne Twins Medica
Komenda Powiatowa Policji w Otwocku
Harcerze
Łuk Brothers
Straż Pożarna Otwock
Klasa 4a za przekazanie vouchera do Empiku
Panu Michałowi Witkowskiemu za ufundowanie grupowego wyjazdu na strzelnicę
Sala Zabaw Wesołe Ludki
PHU Anmar
BEPS Chemia
Salon Wiwa
Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia, przygotowanie atrakcji, stoisk oraz wsparcie logistyczne. Razem stworzyliśmy wyjątkowe święto naszej szkolnej społeczności.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 6 w Otwocku!
100
Klasy drugie w Argo City
Klasy drugie odwiedziły Argo City - wyjątkową przestrzeń wśród łąk i lasów. Dzieci spędziły aktywnie czas na świeżym powietrzu biorąc udział w poszukiwaniu Skarbu Strażnika Lasu. Wykazały się sprytem, spostrzegawczością, sprawnością ruchową, zwinnością, wiedzą przyrodniczą oraz siłą. Najważniejsza jednak okazała się współpraca!
Od tej chwili wszyscy należą do grona Opiekunów Przyrody!
56
Klasy 6a i 6b odwiedziły Muzeum Zimnej Wojny
Po raz kolejny nasi uczniowie mieli okazję uczyć się w zupełnie inny sposób. Tym razem klasy 6a i 6b odwiedziły Muzeum Zimnej Wojny a tematem przewodnim była lekcja o wyścigu kosmicznym.
Pan edukator w ciekawy sposób opowiedział o tym, jak wyglądała rywalizacja państw o podbój kosmosu, które kraje były w kosmosie i jak wyglądały pierwsze kroki człowieka poza Ziemią. Uczniowie dowiedzieli się też, że ponad 700 osób było już w kosmosie, a Polska znajduje się w gronie krajów, które tam dotarły.
Nie zabrakło też ciekawostek. Dzieci obejrzały filmik o pierwszej wyprawie człowieka w kosmos oraz poznały historię Łajki, pierwszego psa, który poleciał w przestrzeń kosmiczną.
Oprócz części edukacyjnej była też świetna zabawa. Uczniowie mogli zagrać w gry na goglach i padach, a także zwiedzić całe muzeum i zobaczyć różne interesujące ekspozycje.
A za organizację wycieczki pragniemy podziękować Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka
13
Piłkarskie sukcesy Wojtka w piłce nożnej!
Wojtek trenuje piłkę nożną od 1,5 roku w Akademii Sportowej Ługi. Dzięki systematycznej pracy i zaangażowaniu stale rozwija swoje umiejętności sportowe.
W ostatnią sobotę wraz ze swoją drużyną zdobył 2. miejsce w turnieju dla rocznika 2019 organizowanym w Kręczkach klasy TOP TURNIEJE rywalizując z zespołami z różnych miast Polski.
To kolejny sukces młodych zawodników, którzy już trzykrotnie z rzędu wygrali Ligę Młodych Talentów w regionie województwa mazowieckiego.
Przed drużyną kolejne wyzwanie – za dwa tygodnie Wojtek i jego drużyna wyjadą do Gdańska, gdzie wezmą udział w ogólnopolskich rozgrywkach, reprezentując miasto Otwock
Trzymamy kciuki!!!:)
Nasze pasje
Antek Owczarczyk z 3c trenuje pływanie , w tym tygodniu uczestniczył w Otwartych Letnich Mistrzostwach Warszawy, jego osiągnięcia to 2 miejsce na 200 m stylem klasycznym, 3 miejsce na 100 i 50 m stylem klasycznym , 5 miejsce na 100 m stylem dowolnym , 6 miejsce na 50 i 100 m stylem grzbietowym.
Jesteśmy dumni i gratulujemy!
Dyplom dla Hani za wyjątkowe osiągnięcie w Kuratoryjnym Konkursie Matematycznym
11 czerwca Hania Barwaniec z klasy 7 odebrała dyplom z Kuratorium Oświaty za wyjątkowe osiągnięcie w Kuratoryjnym Konkursie Matematycznym.
Jesteśmy bardzo dumni z jej osiągnięcia i serdecznie gratulujemy tego sukcesu!
Jednocześnie zachęcamy wszystkich uczniów do udziału w konkursach przedmiotowych. To doskonała okazja do rozwijania swoich zainteresowań, zdobywania nowych doświadczeń oraz sprawdzania własnych możliwości.
Haniu, życzymy Ci kolejnych sukcesów.
Talenty z 3a
Pragniemy poinformować, że dwie uczennice z klasy 3a odniosły kolejne sukcesy.
Lena Kośmicka zdobyła 1 i 2 miejsca w IV Pucharze Mistrza Karate WKF Warszawa Ursus,
Oliwia Kuśmirek zdobyła 2 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Tańca Dance On Fire.
Gratulujemy!!!
Zbiórka dla zwierząt ze schroniska w Celestynowie
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w zbiórkę dla zwierząt ze schroniska w Celestynowie w ramach naszej wspólnej szkolnej akcji.
Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się wesprzeć podopiecznych schroniska i realnie poprawić ich codzienne warunki. Dary już zostały dostarczone do Schroniska.
Dziękujemy za wrażliwość, empatię i otwarte serca.
Festiwal Andriollego 2026
W ramach „Festiwalu Andriollego 2026” w naszej szkole 9 czerwca odbył się wykład o Michale Elwiro Andriollim i Natalii Tarnowskiej – Andriolli. Prelegentami byli: prezes Fundacji Andriollego pan Robert Lewandowski i dyrektor Muzeum Ziemi Mińskiej pan Leszek Celej.
10 czerwca naszą szkołę odwiedzili uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych im. E.M. Andriollego z Mińska Mazowieckiego. Nasi goście poznali historię naszej szkoły, obejrzeli kroniki i odwiedzili miejsca związane ze wspólnym patronem Michałem Elwiro Andriollim.
3
Piknik Rodzinny! „6-tka pełna wartości”
Już 12 czerwca zapraszamy wszystkich uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły na wyjątkowy Piknik Rodzinny!
Tegoroczne hasło przewodnie to:
„6-tka pełna wartości”
Czeka na Was mnóstwo atrakcji, wspólna zabawa, konkursy, występy oraz niezapomniana atmosfera!
To będzie doskonała okazja do integracji, spędzenia czasu razem i celebrowania wartości, które są dla nas ważne.
- 12 czerwca (piątek)
- 17:00-20:00
Serdecznie zapraszamy!
Podziel się dobrem na Pikniku w SP6!
Zostań dawcą szpiku z DKMS!
Drodzy Rodzice i Przyjaciele SP6!
Z radością informujemy, że podczas tegorocznego Pikniku Rodzinnego w naszej szkole odbędzie się akcja Dzień Dawcy Szpiku, organizowana we współpracy z Fundacją DKMS. To wyjątkowa okazja, aby przy okazji wspólnej zabawy zrobić coś bezcennego dla innych.
Na czym polega akcja?
Krótki wymaz – rejestracja polega na pobraniu wymazu z wewnętrznej strony policzka.
Chwila czasu – cały proces i formalności trwają zaledwie kilka minut.
Bezpieczeństwo – badanie jest całkowicie bezbolesne oraz bezpieczne.
Dlaczego to takie ważne?
Szansa na życie – dla wielu chorych na raka krwi przeszczep to jedyna droga do wyzdrowienia.
Poszukiwanie „bliźniaka” – znalezienie zgodnego dawcy niespokrewnionego jest niezwykle trudne.
Moc bazy danych – każda nowa osoba w bazie zwiększa szansę na ratunek dla pacjentów.
Kto może pomóc?
Każdy ogólnie zdrowy dorosły.Osoby w wieku 18-55 lat.
Przyjdźcie na piknik z całą rodziną, odwiedźcie nasze szkolne stanowisko DKMS i podarujcie komuś szansę na życie! Udostępniajcie ten post dalej – im nas więcej, tym większa pomoc!
Wycieczka do Sandomierza
Klasy trzecie odwiedziły 08.06 pachnący różami, jaśminem i kwiatem czarnego bzu Sandomierz. Zwiedzaliśmy rynek, wyruszyliśmy szlakiem podziemnej trasy turystycznej, spacerowaliśmy po wąwozach, oglądaliśmy miasto z wieży Bramy Opatowskiej. Wysłuchaliśmy legendy o Halinie Krępiance, przebieraliśmy się w stroje z tamtych czasów. Byliśmy również na planie filmowym - Ojca Mateusza. Podziwialiśmy krzemienie pasiaste, jedliśmy pyszne lody , a co najważniejsze spędziliśmy ten dzień razem.
65
Finał XXXIII edycji wojewódzkiego konkursu "Wydajemy Własną Książkę"
28 maja uczestniczyliśmy w finale XXXIII edycji wojewódzkiego konkursu "Wydajemy Własną Książkę". Uroczystość odbyła się w Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich w Wołominie. Uczestnicy uroczystości mieli okazję zwiedzić Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich i wysłuchać ciekawej opowieści o życiu rodziny Nałkowskich.
Wśród laureatów konkursu znalazły się także uczennice naszej szkoły.
W kategorii literackiej nagrodzone zostały:
Konstancja Leśniak kl. 4
Maria Truszkowska kl. 4
Antonia Wieliczko kl. 5
W kategorii edytorskiej nagrodę otrzymała Antonia Wieliczko kl. 5
7
Podróże bez paszportu – poznajemy kraje
Z ogromną radością dzielimy się relacją z realizacji innowacji pedagogicznej, która została wprowadzona w tym roku szkolnym w grupie Zerówka! Od kwietnia do końca maja, w ramach zajęć popołudniowych, nasi uczniowie wyruszyli w niezwykłą podróż po świecie, nie ruszając się ze szkoły.
W ciągu kilku tygodni odwiedziliśmy aż 10 krajów: Włochy, Francję, Australię, Japonię, Wielką Brytanię, Hiszpanię, Egipt, Tunezję, Ukrainę i Grecję. Dzieci miały okazję poznać kulturę, tradycje, podstawowe zwroty w językach, muzykę, faunę i florę każdego z tych miejsc.
Co robiliśmy?
We Francji zostaliśmy projektantami mody i wspólnie konstruowaliśmy Wieżę Eiffla.
We Włoszech każdy zaprojektował swoją wymarzoną pizzę.
W Grecji „udawaliśmy Greka” – poznawaliśmy mity, kosztowaliśmy oliwek i tańczyliśmy słynną Zorbę.
Australia zachwyciła nas kangurami, koalami i innymi niezwykłymi zwierzętami.
W Wielkiej Brytanii spędziliśmy klimatyczne popołudnie przy angielskiej herbatce.
W Japonii zgłębialiśmy sztukę origami – wykonaliśmy piękne papierowe laleczki w kimono oraz groźnych wojowników ninja.
Egipt zainspirował nas do budowania własnych piramid z piasku i styropianu.
Oprócz tego dzieci degustowały smakołyki z różnych stron świata i słuchały tradycyjnej muzyki. Dla wielu z nich był to także wyjątkowy moment, by opowiedzieć o kraju, z którego pochodzą ich rodziny lub który miały okazję odwiedzić.
Dzieci są zachwycone! Z entuzjazmem oceniamy cały cykl zajęć – były one nie tylko źródłem wiedzy, ale przede wszystkim wielką frajdą, rozwijającą ciekawość świata, tolerancję i otwartość na inne kultury.
Dziękujemy wszystkim dzieciom za zaangażowanie i rodzicom za wsparcie!
73
Wycieczka klas pierwszych do Siedliska Blisko Natury
Uczniowie klas pierwszych spędzili wyjątkowy dzień w Siedlisku Blisko Natury. Była to doskonała okazja do nauki poprzez zabawę, odkrywania tajemnic przyrody oraz aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.
Dzieci uczestniczyły w ciekawych warsztatach, poznawały otaczającą je naturę, integrowały się podczas wspólnych zabaw i zdobywały nowe doświadczenia. Nie zabrakło również uśmiechów, radości i niezapomnianych chwil spędzonych w pięknym, naturalnym otoczeniu.
Dziękujemy gospodarzom za serdeczne przyjęcie i przygotowanie atrakcji, które dostarczyły naszym uczniom wielu pozytywnych emocji.
To był dzień pełen wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów!
76
Wizyta przedstawiciela Młodzieżowej Rady Powiatu Otwockiego
Dzisiaj w naszej zerówce mieliśmy wyjątkowego gościa – przedstawiciela Młodzieżowej Rady Powiatu Otwockiego, który odwiedził dzieci z okazji Dnia Dziecka. Na najmłodszych czekały miłe upominki – słodkie lizaki oraz kolorowanki przedstawiające najbardziej znane obiekty naszego powiatu.
To była piękna niespodzianka, która sprawiła dzieciom wiele radości!
Zawód spedytor
Grupę zerówkową odwiedzili rodzice Grzesia. Opowiedzieli o tym, czym zajmują się na co dzień. Oboje rodzice pracują jako spedytorzy morscy, dlatego przybliżyli dzieciom swoją ciekawą i odpowiedzialną pracę.
Podczas spotkania opowiedzieli o transporcie morskim, kontenerach oraz o tym, jak wygląda organizacja przewozu towarów na całym świecie. Dzieci dowiedziały się również o różnych sytuacjach, które mogą wydarzyć się na morzu, w tym o wypadkach morskich i sposobach radzenia sobie z nimi.
Było to bardzo interesujące i pouczające spotkanie, które wzbudziło duże zainteresowanie wśród dzieci.
Dziękujemy!
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Media społecznościowe
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych