STRONA GŁÓWNA
Zakończenie roku szkolnego
Gratulujemy naszym uczniom!
24 czerwca odbyło się uroczyste wręczenie Nagród Prezydenta Miasta Otwocka dla uczniów wyróżniających się wyjątkowymi osiągnięciami.
Z ogromną dumą informujemy, że w gronie nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły, którzy zostali docenieni za:
- wybitne osiągnięcia sportowe,
- sukcesy edukacyjne,
- uzyskanie najwyższej średniej ocen oraz wzorowe zachowanie.
To wyróżnienie jest efektem ciężkiej pracy, systematyczności, zaangażowania i pasji. Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym uczniom oraz ich rodzicom i nauczycielom, którzy każdego dnia wspierają ich rozwój.
Życzymy kolejnych sukcesów i nieustającej motywacji do realizowania swoich marzeń!
Bal Ósmoklasisty 2026
Za nami wyjątkowy wieczór pełen wzruszeń, elegancji i pięknych wspomnień.
Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor, witając zaproszonych gości, rodziców, nauczycieli oraz bohaterów tego wydarzenia – uczniów klas ósmych. Następnie wychowawczynie zaprosiły wszystkich do obejrzenia niezwykłego poloneza, który w wykonaniu ósmoklasistów zachwycił zgromadzoną publiczność. Nie zabrakło także pełnego wdzięku walca, który dopełnił uroczystą część wieczoru.
Szczególnym i bardzo symbolicznym momentem było posadzenie przez ósmoklasistów pamiątkowych klonów. Niech rosną razem z marzeniami i planami naszych uczniów, przypominając o latach spędzonych w murach szkoły.
Na zakończenie oficjalnej części przedstawiciele rodziców zaprosili wszystkich na bal i wspólną zabawę, rozpoczynając mniej formalną, ale równie wyjątkową część tego wieczoru.
Dziękujemy uczniom za piękne występy, rodzicom za zaangażowanie w organizację wydarzenia, a nauczycielom za wsparcie i przygotowanie młodzieży do tej wyjątkowej chwili.
To był wieczór, który na długo pozostanie w naszej pamięci.
18
Pasje z 2b
Ostatni czas to wspaniały okres dla naszych sportowców z 2b. Bartek Owczarczyk trenuje pływanie. W Otwartych Letnich Mistrzostwach Warszawy osiągnął niemały sukces: 2 miejsce na 50 m stylem klasycznym, 2 miejsce na 50 m stylem grzbietowym oraz 6 miejsce na 100 m stylem dowolnym.
Kolejny sukces należy do dwóch chłopców, którzy trenują jazdę na rolkach. W miniony weekend uczestniczyli w Torowych Mistrzostwach Polski "Dzieciaki na medal", w Tomaszowie Lubelskim.
Kacper Rosłonek może pochwalić się aż czterema medalami z tego wydarzenia:
2 miejscem na 200m, 2 miejscem.na 300m, 2 miejsce na 800m oraz 2 miejsce na 1000m. Kacper regularnie jeździ na różne zawody - przez cały rok szkolny co jakiś czas umilał nam dzień swoimi osiągnięciami.
Robert Prusik to debiutant w tej dziedzinie, ale już ma na swoim koncie kilka medali. Dziś pochwalił się trzema brązowymi!
Jesteśmy ogromnie dumni z naszych sportowców i życzymy dalszych sukcesów!
Sposób na upał
Klasa 2 C walczyła upałem bawiąc się w Leśnym Parku oraz chłodząc się pysznymi, lokalnymi lodami. Było pysznie i wesoł!
Brawo Julka!
W miniony weekend Julka Trylińska wraz ze swoją drużyną Perfect Socer Academy rywalizowała w Gdańsku na ogólnopolskich finałach ligi Młodych Talentów. Na 40 zespołów z całej Polski Julki drużyna zajęła 3 miejsce i tym samym wywalczyła brązowy medal.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szkolne sukcesy naszych uczniów
23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym z sukcesami reprezentowali nas w konkursach szkolnych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom! Wasza wiedza, zaangażowanie, pasja i wytrwałość są powodem do dumy oraz inspiracją dla całej społeczności szkolnej.
Jeszcze raz gratulujemy wszystkim nagrodzonym i życzymy kolejnych sukcesów!
72
"Poznajemy zawody naszych rodziców"
W ramach cyklu spotkań "Poznajemy zawody naszych rodziców" naszą zerówkę odwiedził Pan Piotr- tata Weroniki, który jest informatykiem.
Pan Piotr opowiedział nam o swojej pracy zawodowej. W przystępny sposób przybliżył nam zagadnienia związane z nowoczesnymi technologiami, wzbudzając zainteresowanie i ciekawość. Dowiedzieliśmy się co to jest Internet, światłowód oraz jak działa serwer i router.
Pan Piotr opowiedział nam także o bezpieczeństwie w Internecie, przybliżając reguły
i zasady, które pomagają chronić naszą prywatność, dbać o nasze bezpieczeństwo w sieci oraz odpowiedzialnie korzystać z urządzeń cyfrowych.
Dziękujemy za poświęcony czas, życzliwość oraz podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem.
Śniadanie na trawie
Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie!
Zamiast tradycyjnych lekcji w ławkach - wspólny dzień na świeżym powietrzu!
Z okazji zbliżających się wakacji zapraszamy wszystkie dzieci na wyjątkowe Szkolne Śniadanie na Trawie.
KIEDY: czwartek, 25 czerwca
GDZIE: boisko szkolne i tereny zielone wokół
"Czytanie na polanie”
"Czytanie na polanie” to akcja promująca czytelnictwo na świeżym powietrzu. Dzieci z oddziału przedszkolnego "zerówki" dołączyły do tej inicjatywy. Na łonie natury, siedząc wygodnie na kocykach z zainteresowaniem wysłuchały baśni braci Grimm „Stoliczku, nakryj się”.
Spotkanie było nie tylko okazją do kontaktu z literaturą, ale również do wspólnego spędzenia czasu w przyjemnej atmosferze.
GALERIA PRAC PLASTYCZNYCH
Prace wykonane na lekcjach plastyki przez uczniów klas 4-7. A tematem są: wakacje, kwiaty, drzewa, pejzaż miejski, portrety ludzi i zwierząt.
24
Przekazanie opieki nad Aleją Dębów Wolności klasom siódmym
Uczniowie klas ósmych przekazali opiekę nad Aleją Dębów Wolności klasom siódmym. Nowi opiekunowie złożyli uroczystą przysięgę, zobowiązując się do troski o aleję i pielęgnowania pamięci o historii naszej Ojczyzny.
Życzymy im wytrwałości i dumy z pełnienia tej wyjątkowej misji.
2
Nasze pasje
Uczennica klasy 3a Michalina Popławska uprawia od kilku lat akrobatykę sportową. A to jej ostatnie osiągnięcia:
4 miejsce w konkurencji 3k na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Akrobatyce Sportowej
3 miejsce w konkurencji 3k i
3 miejsce w konkurencji 2k na I Ogólnopolskim Turnieju Kwitnącej Jabłoni w Akrobatyce Sportowej
3 miejsce w 3k i
1 miejsce w 2k w ACRO MAZOVIA Otwocka liga akrobatyczna.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
XXII Mazowieckim Konkursie Piosenki Polskiej
Z przyjemnością informujemy, że uczennice naszej szkoły Helena Barwaniec i Olga Gromek zostały narodzone w XXII Mazowieckim Konkursie Piosenki Polskiej. Olga zdobyła II nagrodę. Helena otrzymała wyróżnienie. Cieszymy się razem z dziewczynkami gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Prelekcja profilaktyczno-edukacyjna dla uczniów klas VIII
16 czerwca w naszej szkole odbyła się prelekcja profilaktyczno-edukacyjna dla uczniów klas VIII przeprowadzona przez funkcjonariuszy Służby Więziennej. Ich celem było pokazanie młodzieży konsekwencji niewłaściwych decyzji oraz uświadomienie, że więzienie to stracony czas. Jest to dalsza część działań w ramach programu profilaktycznego „Zaplątani w sieci”, którego celem jest przeciwdziałanie cyberprzemocy.
Piknik Rodzinny „6-tka pełna wartości” już za nami!
12 czerwca teren SP6 w Otwocku wypełnił się radością, śmiechem i wspaniałą atmosferą. Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły oraz gościom za wspólnie spędzone popołudnie podczas naszego Pikniku Rodzinnego.
Było mnóstwo atrakcji - pokazy talentów uczniów, eksperymenty naukowe, dmuchańce, warsztaty historyczne, malowanie buziek, ścieżka sensoryczna, grill, słodkie i słone przekąski, konkursy, licytacje oraz niezapomniana Piana Party!
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Sponsorów i Partnerów, bez których organizacja wydarzenia na taką skalę nie byłaby możliwa:
Firma Sebex
Piekarnia Wanda
Kierunek Północ Apartamenty
PEX DEFENCE Polska
Piekarnia Staropolska
POP IN – Pracownia Języków
SuperDrob
Fundacja Uskrzydlamy
Misior Zakłady Mięsne
Fundacja S.T.O.P.E.R.
MAIOLLI Perfume
Prywatne Ratownictwo Medyczne Twins Medica
Komenda Powiatowa Policji w Otwocku
Harcerze
Łuk Brothers
Straż Pożarna Otwock
Klasa 4a za przekazanie vouchera do Empiku
Panu Michałowi Witkowskiemu za ufundowanie grupowego wyjazdu na strzelnicę
Sala Zabaw Wesołe Ludki
PHU Anmar
BEPS Chemia
Salon Wiwa
Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia, przygotowanie atrakcji, stoisk oraz wsparcie logistyczne. Razem stworzyliśmy wyjątkowe święto naszej szkolnej społeczności.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Szkołę Podstawową nr 6 w Otwocku!
100
Klasy drugie w Argo City
Klasy drugie odwiedziły Argo City - wyjątkową przestrzeń wśród łąk i lasów. Dzieci spędziły aktywnie czas na świeżym powietrzu biorąc udział w poszukiwaniu Skarbu Strażnika Lasu. Wykazały się sprytem, spostrzegawczością, sprawnością ruchową, zwinnością, wiedzą przyrodniczą oraz siłą. Najważniejsza jednak okazała się współpraca!
Od tej chwili wszyscy należą do grona Opiekunów Przyrody!
56
Klasy 6a i 6b odwiedziły Muzeum Zimnej Wojny
Po raz kolejny nasi uczniowie mieli okazję uczyć się w zupełnie inny sposób. Tym razem klasy 6a i 6b odwiedziły Muzeum Zimnej Wojny a tematem przewodnim była lekcja o wyścigu kosmicznym.
Pan edukator w ciekawy sposób opowiedział o tym, jak wyglądała rywalizacja państw o podbój kosmosu, które kraje były w kosmosie i jak wyglądały pierwsze kroki człowieka poza Ziemią. Uczniowie dowiedzieli się też, że ponad 700 osób było już w kosmosie, a Polska znajduje się w gronie krajów, które tam dotarły.
Nie zabrakło też ciekawostek. Dzieci obejrzały filmik o pierwszej wyprawie człowieka w kosmos oraz poznały historię Łajki, pierwszego psa, który poleciał w przestrzeń kosmiczną.
Oprócz części edukacyjnej była też świetna zabawa. Uczniowie mogli zagrać w gry na goglach i padach, a także zwiedzić całe muzeum i zobaczyć różne interesujące ekspozycje.
A za organizację wycieczki pragniemy podziękować Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka
13
Piłkarskie sukcesy Wojtka w piłce nożnej!
Wojtek trenuje piłkę nożną od 1,5 roku w Akademii Sportowej Ługi. Dzięki systematycznej pracy i zaangażowaniu stale rozwija swoje umiejętności sportowe.
W ostatnią sobotę wraz ze swoją drużyną zdobył 2. miejsce w turnieju dla rocznika 2019 organizowanym w Kręczkach klasy TOP TURNIEJE rywalizując z zespołami z różnych miast Polski.
To kolejny sukces młodych zawodników, którzy już trzykrotnie z rzędu wygrali Ligę Młodych Talentów w regionie województwa mazowieckiego.
Przed drużyną kolejne wyzwanie – za dwa tygodnie Wojtek i jego drużyna wyjadą do Gdańska, gdzie wezmą udział w ogólnopolskich rozgrywkach, reprezentując miasto Otwock
Trzymamy kciuki!!!:)
Nasze pasje
Antek Owczarczyk z 3c trenuje pływanie , w tym tygodniu uczestniczył w Otwartych Letnich Mistrzostwach Warszawy, jego osiągnięcia to 2 miejsce na 200 m stylem klasycznym, 3 miejsce na 100 i 50 m stylem klasycznym , 5 miejsce na 100 m stylem dowolnym , 6 miejsce na 50 i 100 m stylem grzbietowym.
Jesteśmy dumni i gratulujemy!
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.

Media społecznościowe
Kalendarz
- brak danych
Galeria zdjęć
- brak danych